Enerfixer
Teie jaoks alati olemas

Vingugaasiandur XC70      42€

Aku kestvus ja tootja garantii 7 aastat.

Vingugaasiandur  XC100      58€

Aku kestvus ja tootja garantii 10 aastat.

Vingugaasiandur XC100D    64€

Aku kestvus ja tootja garantii 10 aastat. Multifunktsionaalne displei.

Mis on vingugaas?

Vingugaas ehk süsinikoksiid (CO) on värvitu, lõhnatu ja maitsetu gaas, mis levib õhus ilma et me sellest teaksime. Sissehingamisel kahjustab see väga tugevasti inimeste tervist ning suure kontsentratsiooni korral võib olla ka surmav. 

Esialgsed sümptomid nagu väsimus ja peavalu on sarnased külmetuse sümptomitele, mistõttu võib mürgistust olla keeruline diagnoosida. 

Mida kauem vingugaasi on sisse hingatud ja mida suurem on selle kontsentratsioon, seda tõsisemaks muutuvad sümptomid, sealhulgas tasakaalukaotus, nägemise ja mälu kaotus ning lõpuks ka teadvusetus.

Selleks, et enda ja oma lähendaste tervist hoida, soetage vingugaasiandur, mille eesmärk on Teid teavitada juhul, kui vingugaasi kontsentratsioon õhus on ohtlikult suur.                             Majandusministeerium  andis 2017 a. märtsis välja määruse nr 87 (11) muudatuse, mis teeb kohustuslikuks vingugaasianduri paigaldamise ruumidesse, kus on välise ventilatsioonita gaasiseade. Määruse abil soovitakse ennetada gaasi kasutamisest tulenevaid võimalikke õnnetusi. Vinguandur muutub kohustuslikuks alates 01. jaanuar 2018.
Paljud tänastes majapidamistes kasutatavad gaasikatlad ja veesoojendid on amortiseerunud ja kujutavad potentsiaalset ohtu.

Miks on vingugaasiandur vajalik?

Vingugaas tekib söestuvate materjalide nagu puit, puusüsi, kivisüsi, kütteõli, parafiin, bensiin, maagaas, propaan, butaan mittetäielikul põlemisel, samuti sigaretisuitsu tagajärjel. Süsinikdioksiid (CO2) on põlemise tavapärane kõrvalprodukt, kuid kui õhku pole piisavalt, moodustub CO2 asemel vingugaas (CO).

Ohtlikul määral vingugaasi võib tekkida juhul, kui kütteseade on vigane või kehvasti hooldatud, kui õhku ei tule peale või väljatõmme ei tööta. Nii võib olla vingumürgistuse allikas liiga vara suletud ahju või kaminasiiber. Vingugaasi mürgistuse riski vältimiseks tuleks kütteseadmeid regulaarselt hooldada ja paigaldada vingugaasiandur.

Euroopas soovitab standard EN50292:2013 vingugaasianduri paigaldada järgmistesse kohtadesse: 

- igasse ruumi, kus on tahkekütteseade  (ahi, kamin, pliit, gaasikatel, pliit või boiler) või gaasikütteseade

- ruumi, kus viibitakse ajaliselt kõige rohkem (nt elutuba)

- ruumi, kus magatakse

- igasse ruumi, kust kütusetorustik läbi läheb

Vinguandur ei asenda suitsuandurit ja vastupidi.  Ahjude või kaminate olemasolu korral on mõlemad andurid omal kohal ja on tõhusad õnnetuste ennetamisel.

Professionaalne valik - Honeywell

X-seeria vingugaasiandurid on mõeldud professionaalseks kasutamiseks neile, kes tegelevad elamute hooldamisega. Need on disainitud nii, et vastata majaomanike ja turvalisusteadlike koduomanike vajadustele. Kõrgema kaitse tagamiseks on kõiki X-seeria alarme võimalik muuta juhtmevabaks, et luua terviklik kodu alarmsüsteem.                             

Honeywell X seeria     

 • toote XC70 eluiga ja tootja garantii 7 aastat
 • toote XC100 ja XC100D eluiga ja tootja garantii 10 aastat
 • hooldusvaba
 • soodne hind pikaajalise kasutuse perspektiivis
 • kõrge usaldusväärsus
 • tunnustavate sertifikaatide olemasolu
 • pika elueaga sensor tehnoloogia
 • korduva aktiveerimise võimalus
 • lihtne paigaldada
 • terviklahenduse võimalus kõikide üksuste ühendamise kaudu
 • Lihtne kasutada
Telli vinguandur kohe

Hulgitellimuste puhul korteriühitutele hinnasoodustused. Tellides vingugaasianduri Enerfixer OÜ-st saate kaasa eestikeelse juhendi.